Analiza składu ciała zawodników Juventus Academy Toruń

28.04.2022

Juventus Academy Toruń to jedna z najbardziej renomowanych szkółek piłkarskich dla dzieci w wieku 5-16 lat w naszym kraju. W dniu wczorajszym (27.04.2022) mieliśmy przyjemność przeprowadzić badania i analizy składu ciała na młodych zawodnikach Akademii.

Badania odbywały się na dzieciach urodzonych w 2012 i 2013 roku – chcieliśmy sprawdzić jak najmłodsi adepci piłki nożnej rozwijają się pod kątem najważniejszych parametrów badania takich jak ilość masy mięśniowej, zawartość tkanki tłuszczowej czy całkowitej zawartości wody w organizmie. Badania odbywały się w towarzystwie rodziców dzięki czemu przedstawiciel naszej firmy miał okazję porozmawiać o aktualnych nawykach żywieniowych dzieci, a także o możliwościach poprawy ich wyników.

Naszym głównym celem jest uświadomienie rodzicom, włodarzom Akademii, a także samym zawodnikom jak ważnym i pomocnym urządzeniem monitorującym prawidłowy rozwój dzieci jest analizator składu ciała.

Szczegółowa analiza składu ciała u zawodników zapewnia:
– Kompleksowe dane diagnostyczne w celu monitorowania zmian w składzie ciała.
– Pomaga w tworzeniu spersonalizowanej diety i planu treningowego aby łatwiej osiągnąć rezultaty sportowe.
– Jest pomocnym narzędziem do zdiagnozowania ewentualnego niedożywienia, nadwagi, a nawet otyłości u dzieci i młodzieży trenujących piłkę nożną.
– Uzyskanie równowagi we wszystkich parametrach badania, daję Nam wyraźny sygnał, że rozwój zdrowotny, a także sportowy zawodnika idzie w odpowiednim kierunku.
– Poprzez odpowiedni plan rehabilitacyjny, pozwala w szybszym tempie wrócić do pełnego zdrowia zawodnikowi, który miał przerwę w grze z powodu odbytej kontuzji.

 

logo

Copyright © InBody Poland. All Rights reserved. Polityka prywatności. Regulamin sklepu