InBody w fitness

Czy wiesz, że zbadanie procentowej zawartości tkanki tłuszczowej w organizmie jest znacznie lepszym sposobem oceny ogólnej kondycji, niż po prostu ważenie się?

Dlatego coraz więcej fitness klubów i siłowni oferuje analizę składu ciała InBody. Ta metoda ocenia ciało w segmentach, wykorzystując 8-punktowy system do precyzyjnego pomiaru składu ciała.

Metoda stosowana przez InBody jest złotym standardem oceny składu ciała i gwarantuje bardzo wysoką dokładność 98%.

Analiza InBody jest nie tylko dokładniejsza niż inne metody, ale również szybka i łatwa. Po prostu stoisz na platformie i trzymasz za uchwyty przez niecałą minutę. Analizator InBody pokazuje, gdzie magazynowany jest nadmiar tkanki tłuszczowej i wody, co może wskazywać na rozwijające się w organizmie choroby lub stany zapalne.

Dzięki tym informacjom Twój fitness klub może tworzyć dostosowane programy treningowe i plany dietetyczne określając swoim klientom zindywidualizowane cele i szybko pomagać w osiągnięciu sukcesu.

 

InBody w fitness
WYKORZYSTANIE INBODY – FITNESS KLUB I TRENERZY PERSONALNI

Rekreacyjny trening fitness od lat ukierunkowany jest na działanie prozdrowotne oraz terapeutyczne, szczególnie w przypadkach zmniejszonej sprawności ruchowej, nadwagi, otyłości. Doskonałym sposobem na przedłużenie jakości życia może być uczestnictwo w zajęciach dostępnych w klubach fitness czy studiach treningu personalnego.

Odpowiednio dobrana intensywność treningu powinna być bezwzględnie dostosowana do wieku i możliwości ćwiczących. W zależności od celu i potrzeb klienta fitness klubu, dobiera się odpowiednie zalecenia treningowe często połączone z dietoterapią. Najczęściej zaleca się wysiłki o umiarkowanej intensywności, podczas której zapotrzebowanie energetyczne pokrywane jest w większym stopniu przez tlenowy rozkład lipidów niż podczas krótkich wysiłków o dużym obciążeniu. Tak więc długotrwały marsz jest lepszą formą ruchu dla osób z nadwagą i chorobami układu krążenia niż bieg. Inne programowanie aktywności w postaci treningu oporowego, stosuje się w przypadku niedoborów mięśniowych i asymetrii sylwetki.

Jedną z nieinwazyjnych metod umożliwiających diagnostykę składu ciała jest pomiar bioimpedancji elektrycznej – BIA – przepływu prądu elektrycznego przez organizm. Jest ona wiarygodnym, skutecznym  i bezpiecznym sposobem badania składu ciała zarówno u osób zdrowych, jak i ze schorzeniami. Szczególnie ważnym aspektem  u osób trenujących rekreacyjnie, dzieci i młodzieży oraz sportowców jest stosowanie urządzeń, które nie wykorzystują do pomiaru empirycznych wartości czyli szacowanych, gdzie wyniki są zbliżone do rzeczywistych wartości dla osób przeciętnych. Inbody korzysta wyłącznie z rzeczywistych pomiarów 5 segmentowej impedancji.

Dzięki takim informacjom, trenerzy, terapeuci i dietetycy w fitness klubie, mogą na bieżąco monitorować zmiany w  składzie ciała w czasie. Na bieżąco można dokonywać korekt zarówno w programie treningowym jak i dietetycznym. Monitorowanie postępów daje nam również informacje dotyczące tego czy program treningowy został dobrany odpowiednio i czy skutecznie wpływa na organizm ćwiczącego. Dzięki wiedzy dotyczącej składu ciała możemy spersonalizować plan treningowy i dietoterapię a regularne monitorowanie w dążeniu do realizacji celów, pozwoli na dłużej przytrzymać klienta w fitness klubie i zmotywować  Go do zakupu kolejnego karnetu.

 

Parametry ważne w badaniach:

 

Oto niektóre z zalet analizy składu ciała InBody:
Po co wykonywać test InBody?
logo

Copyright © InBody Poland. All Rights reserved. Polityka prywatności. Regulamin sklepu