02.07.2024
Innowacyjne podejście do rehabilitacji onkologicznej

 Opublikowano 8 lipca 2016 przez InBody USA

Instytut Rehabilitacji Onkologicznej Uniwersytetu Północnego Kolorado: Innowacyjne podejście do powrotu do zdrowia po nowotworze

Instytut Rehabilitacji Onkologicznej Uniwersytetu Północnego Kolorado (UNCCRI) został założony w 1996 roku przez dr Carole Schneider, aby badać rolę ćwiczeń fizycznych w rehabilitacji osób po leczeniu nowotworowym.  Instytut jest jedyny w swoim rodzaju i uznawany za prekursora rehabilitacji onkologicznej opartej na aktywności fizycznej.

UNCCRI oferuje krajowe i międzynarodowe programy edukacyjne oraz publiczne i prywatne usługi doradcze, szkolące innych, jak wprowadzać i zarządzać ośrodkami rehabilitacji onkologicznej. Instytut ma wiodącą pozycję w tej dziedzinie.

Narzędzia wspierające rehabilitację

UNCCRI potrzebował narzędzia, które mogłoby dokładnie analizować pacjentów onkologicznych i poprawiać jakość zaleconej aktywności fizycznej. Po przetestowaniu kilku urządzeń, zdecydowano się na wybór InBody 770. Dzięki segmentalnej analizie masy mięśniowej i kilku innych wyników na podstawie pomiarów InBody, specjaliści UNCCRI wdrożyli udoskonalone plany treningowe wspierające cele rehabilitacyjne pacjentów po nowotworach. Efektywność programu znajduje odzwierciedlenie we wskaźniku frekwencji na poziomie 87% i ogólnym wskaźniku retencji na poziomie 66%.

Unikalne podejście do rehabilitacji onkologicznej

Onkolodzy w UNCCRI  mają jeden nadrzędny cel: wspieranie pacjentów, którzy pokonali chorobę nowotworową w powrocie do zdrowia i zmniejszeniu skutków ubocznych choroby i jej leczenia. Ich misją jest przywrócenie pacjentom sił funkcjonalnych, co pozwoli na wykonywanie codziennych czynności, takich jak zakupy, koszenie trawnika czy inne codzienne czynności.  W UNCCRI ćwiczenia są traktowane jako integralna część terapii, pełniąca rolę leczniczą.

Ćwiczenia zalecane przez UNCCRI są dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjentów. Według dr Daniel Shackelford, koordynatora badań w UNCCRI „W przypadku każdej recepty występują pewne komplikacje i problemy, które są specyficzne dla danego klienta”. Analizator InBody 770 pozwala na precyzyjną analizę składu ciała pacjentów, co umożliwia dobór bardziej szczegółowych terapii i ćwiczeń.

Precyzyjna analiza i indywidualne plany ćwiczeń

Eksperci medyczni w UNCCRI muszą mieć pełne zaufanie do urządzeń, których używają. InBody 770 dostarcza dokładnych wyników bez stosowania wzorów populacyjnych, które mogą zafałszować wyniki w przypadku niektórych grup pacjentów. Dr Shackelford szczególnie ceni segmentalną analizę mięśniową oferowaną przez InBody. „Wiedzieliśmy, że dostarcza nam bardzo dokładnych danych, ale punktem zwrotnym był także rodzaj danych, jakie nam dostarczył, np. beztłuszczowa masa ciała w kończynach górnych i dolnych, a co najważniejsze, analiza segmentalna”.

Źródło: inbodyusa.com

Poprawa opieki nad pacjentem

Program UNCCRI jest podzielony na cztery fazy, z których każda trwa trzy miesiące. Pacjenci pracują nad osiągnięciem celów w zakresie powrotu do zdrowia fizycznego i psychicznego. Celem każdego pacjenta jest przejście przez każdą fazę i ostateczne osiągnięcie swoich celów w ciągu dziewięciu miesięcy. Monitorowanie frekwencji jest kluczowe dla oceny skuteczności programu. Od maja 2016 roku frekwencja wyniosła 87%, co jest najwyższym wskaźnikiem od 20 lat istnienia instytutu. Wskaźnik retencji, czyli odsetek pacjentów, którzy decydują się na kontynuację programu, wynosi obecnie 66%.

Sukces dzięki indywidualnemu podejściu

Źródło: inbodyusa.com

Dr Shackelford podkreśla, że sukces UNCCRI wynika z indywidualnej uwagi, jaką mogą zapewnić za pomocą zasobów takich jak analizator InBody 770. „Inne placówki nie mają wszystkich zasobów, którymi dysponujemy” – mówi. Decyzja o wprowadzeniu InBody 770 w celu poprawy opieki nad pacjentem spełniła oczekiwania dr. Shackelforda. „Mamy urządzenie InBody już od roku i do tej pory spełniło ono wszystkie nasze oczekiwania: jest precyzyjne i pomogło nam w opracowywaniu zaleceń. Przekonaliśmy także inne kliniki rehabilitacji onkologicznej do zakupu własnego urządzenia InBody” – mówi Shackelford

Artykul oryginalny: https://inbodyusa.com/blogs/inbodyblog/unc-cancer-rehabilitation-institute-improves-patient-care-with-inbody/

logo

Copyright © InBody Poland. All Rights reserved. Polityka prywatności. Regulamin sklepu