COVID-19- jak InBody wspomaga leczenie pacjentów

29.04.2020

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że analizator składu ciała InBody pomaga pracownikom opieki zdrowotnej na pierwszej linii walki z COVID-19.

W Uniwersytecie Duke w USA rozpoczęły się innowacyjne badania LEEP-COVID (monitorowania metabolicznego, pracy serca i odżywienia u pacjentów zarażonych COVID i pacjentów COVID negatywnych ), a technologia InBody stała się cennym narzędziem badawczym.
Obecnie nie istnieją żadne długoterminowe dane opisujące metaboliczne i kardiologiczne skutki infekcji COVID-19. Uniwersytet Duke rozpoczął badania, by wspomóc opiekę medyczną i promować proces wyzdrowienia pacjentów z COVID-19 na całym świecie. Dotyczy to również pacjentów w podeszłym wieku, którzy są w grupie ryzyka zarażeniem, ze względu na wiek, słaby stan zdrowia (osłabienie, sarkopenia, niedożywienie) i towarzyszące przewlekłe choroby.
Dzięki innowacyjnym urządzeniom takim jak m.in., InBody jest możliwość wykonania nieinwazyjnej oceny wpływu zakażenia COVID-19 na kluczowe miary, w tym wydatek energetyczny, masę mięśniową i skład ciała. Uzyskane wyniki pozwolą określić wymogi interwencji regeneracyjnych, w tym wymagania energetyczne / żywieniowe, wpływ odżywiania i wysiłków rehabilitacyjnych na masę mięśniową i stan energetyczny, a także na regenerację serca, czy funkcji mięśni.

 

Źródło: https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04350073

logo

Copyright © InBody Poland. All Rights reserved. Polityka prywatności. Regulamin sklepu