Medyczne wykorzystanie InBody- COVID-19 a niedożywienie

14.07.2020

Koronawirus jest chorobą zakaźną, wywołaną przez SARS-CoV-2. Większość chorych, wykazuje umiarkowany lub łagodny przebieg tej choroby bez konieczności specjalistycznego leczenia. Na cięższy przebieg choroby narażone są osoby w wieku podeszłym, otyłe bądź z chorobami współistniejącymi.

Ostatnie badania naukowe wskazują, na ryzyko występowania objawów zbliżonych do przewlekłej choroby nerek, u pacjentów zakażonych SARS-CoV-2. Co ciekawe, objawy te pojawić się mogą zarówno na początku diagnozowania choroby, jak również w czasie jej leczenia. Zwraca się uwagę na występowanie obrzęków, głównie kończyn dolnych i tułowia, przewlekły stan zapalny oraz ogólne obniżenie funkcji układu odpornościowego.

Istotną kwestią jest również występowanie niedożywienia białkowo-kalorycznego, które dotyczyć może pacjentów zarażonych koronawirusem i długo hospitalizowanych, u których występuje niewydolność oddechowa oraz pojawiają się objawy niewydolności nerek. Kluczowe jest wykonanie analizy składu ciała, pozwalającej na ocenę i monitorowanie stanu odżywienia pacjenta.

Najczęściej wykorzystywane parametry:

 

 

Źródło: TVN24

logo

Copyright © InBody Poland. All Rights reserved. Polityka prywatności. Regulamin sklepu